клас - це сім'я

клас - це сім'я
Наше майбутнє у наших руках!

вівторок, 13 грудня 2016 р.

Кохання чи закоханість?
У цих двох слів багато спільного, але одна велика різниця - кохання трапляється рідко, але лишається надовго, натомість із закоханістю все геть навпаки. І все це було б терпимо, якби можна було б ці явища отак відразу відрізнити одне від одного.Подумайте, чи є різниця між любов'ю і закоханістю? У любові і закоханості 3 спільних «вихідних» прояви: пристрасть, близькість і надзвичайні емоції.
Любов приходить поступово, закоханість - швидко. Любов росте, а ріст вимагає часу. Закоханість же, як завжди, немов звалюється на голову. Дійсно, пізнати людину, після того, як зустрінешся з нею всього лише кілька разів, неможливо. Багато людей носять маску і, відразу не можна дізнатися, що під нею приховують.
Деякі умудряються приховати справжнє лице до самого весілля, а після вже постають в дійсному світлі. Знайте, щоб добре взнати людину потрібний час - місяці, а може і роки. Багато хто з вас чув вираз "Любов з першого погляду". Але такого не буває. Можна відчувати сильний потяг до людини, яку тільки що зустріли, але, не дивлячись на свою силу, цей потяг поверхневий. Це закоханість очима в зовнішність, у вчинки, в реакцію. Але щоб людину дійсно любити, вам належить пройти величезний шлях.
Любов йде поволі. Закоханість - відлітає. Переконатися в цьому можуть тільки ті, хто вже пережив роман. Ми можемо запитати: "Як довго він продовжувався? І скільки часу знадобилося, щоб його припинити?" Якщо для зміцнення дійсної любові потрібний час, закоханість закінчується, практично, так само як і починалася - швидко, але за одним винятком. Вона не зникає миттєво, якщо ви підтримуєте сексуальні відносини. Секс ускладнює емоційну реакцію. Ті, хто закоханий, не можуть розлучитися не через спільні інтереси, а через секс. Про любов тоді не можна говорити.
У центрі любові - завжди одна людина, закоханість же здатна охопити кількох. Закоханий в змозі "любити" одночасно двох і більше людей. Допустимо, дівчина закохана в двох хлопців: один - зріла, надійна і відповідальна людина, а інший - відчайдушний марнотратник, любитель повеселитися. Дівчина заявляє, що не може вибрати когось одного. Але справжня любов вибирає одну людину, в якій вона бачить і знаходить цінне для себе і більше не шукає іншого.
Любов дарує бажання творити, закоханість же руйнівна. Любов благотворно позначиться на вашій особі, вона розкриє все найкраще у вас. Вона наповнить вас новою енергією, намітить цілі і збудить інтерес до життя. Вона сприятиме творчості і гідним справам. Вашому особистому розвитку. Любов відродить відчуття власної гідності, відчуття впевненості в собі. Вона рухатиме вас до успіху. Ви старанно вчитиметеся планомірно жити і не розмінюватися на дурниці. Закоханість же на відміну від любові руйнівна. Вона несе безлад. Коли ви закохані, то знижується ваша успішність, і працездатність, ваші таланти не можуть проявлятися. Ваші рідні і близькі друзі тут же відзначать: "Ось це так! Що з тобою трапилося? Ти нікуди не ходиш і нічого не робиш, може, ти хворієш?». Закоханість будує повітряні замки, де все буде добре, і ви відмінно розумітимете один одного, і де немає школи, роботи, навчання, грошей і відповідальності перед іншими. Закоханість дивиться крізь рожеві окуляри.
Любов передбачає поєднання, закоханість нехтує нею. Якщо ви любите, то вас привертає не тільки зовнішність і поведінка коханого, але і його (її) характер, емоції, ідеї, позиція. Вам цікавий його (її) образ мислення і реакція на ту або іншу ситуацію. Вам цікава реакція коханого на успіх або невдачу, на несподіванки і трудності життя. Чи є він (вона) доброю, вихованою і дбайливою людиною? Чи співпадають ваші погляди на релігію, освіту, сім'ю, секс, фінанси? Чи однаково ви ставитеся до друзів? У чому співпадають ваші інтереси? Чи вважаєте за краще ви увечері спілкуватися з сім'єю і друзями або вибиратися абикуди? І чим більше спільного у вас буде в цих сферах, тим більше у вас шансів розвинути справжню любов.
Може це звучить не дуже романтично, але ймовірно ваші майбутні чоловік чи дружина живуть по сусідству з вами (що і трапляється). Ті люди, які мають спільні інтереси і однакову систему цінностей, мають більше шансів мати щасливу сім'ю.
Любов враховує недоліки, закоханість ігнорує їх (не помічає недоліки). Любов допоможе вам розпізнати в людині прекрасні якості; Любов також бачить недосконалість коханого, але не загострює їх, а наголошує на якостях, які гідні пошани і захоплення. Закоханість взагалі не дозволяє вам розгледіти в людині що-небудь негативне. Ви захищаєте його від будь-якої критики. Закоханість робить вас настільки дурними, що ви думаєте, що ті якості, які вас привабили (красивий, спортивний, язик підвішений), переважать всі його недоліки і проблеми (грубість, хамство, лінь) Любов же приймає гідну людину, не дивлячись на її недоліки (малий ріст, великий ніс, вуха).
Любові не страшна розлука, для закоханості - це розрив. У розлуці любов може навіть зміцніти. Коли кохана людина далеко від вас, то ви краще розумієте, як багато він означає для вас (ваші відносини). Закоханість же вмирає, варто тільки людині зникнути із виду. Оскільки закоханість живе за рахунок фізичного приваблення, то вона не витримує перевірки часом.
Любов обережна у фізичних контактах, а закоханість експлуатує їх. Справжній любові властиве фізичне ваблення, але люди, що по-справжньому люблять, ніколи не ставлять секс на перше місце в своїх відносинах, для них це як вершки на торті. Спочатку вони поважають і цінують один одного, а вже потім близькість виражає їх відчуття один до одного. Вони оберігають один одного.
Любов безкорислива, закоханість егоїстична. Любов ґрунтується не тільки на емоціях, вона виражається ще в діях, коли ви уважні до людини, робите що-небудь хороше для неї, і не тільки тоді, коли вам це хочеться, а постійно. Природно, що якщо до вас так само ставляться, то і любити легко; але існує один тест для справжньої любові: чи змогли б ви любити людину, якщо вона не помічає ваших потреб або забуває зробити те, про що ви її просили, або коли вона потрапила в біду. Любов - це коли ви приносите сніданок в ліжко. Тобто нелегко першому встати і приготувати і піднести сніданок коханій людині, яка тільки що прокинулася і не важливо чоловік або дружина це робить. Це робить любов. Закоханість егоїстична. Закохані думають про те, що отримати від іншого, щоб його любили і леліяли.
Любов викликає схвалення сім'ї і друзів, закоханість - лише осуд. Якщо ви дійсно любите когось, то сім'я і ваші друзі, швидше за все, схвалять ваші відносини. Вони побачать, якою ви гармонійною людиною стали, як особистість, що у вас з'явилися нові інтереси, а ваші взаємини доповнюють і укріплюють кожного з вас. Схвалення батьків і друзів зазвичай говорить про те, що любов справжня.
А ось якщо батьки і друзі не схвалюють ваших відносин з вашим другом або подругою - будьте напоготові! Адже той, хто зацікавлений у вашому майбутньому благополуччі, не порадить поганого і прагне захистити вас від болю. Тим більше з боку набагато видніше, хто чого вартий. Адже батьківське схвалення дуже важливе. За статистикою більшість шлюбів, які батьки не схвалювали, закінчилися розлученням. Друзі також натякатимуть, що щось не так, якщо ви просто закохані. Практика така, що всі розлучені люди нарікають на те, що свого часу не слухали батьків і друзів, які відмовляли їх від помилки. Любов народжує упевненість, закоханість - сумніви.
Любов іноді переживає відчуття ревнощів. Але, обдумавши все, вона завжди довіряє коханій людині. Закоханість же займається тим, що пригнічує постійні ревнощі і відчуття безсилля. Деякі навіть вважають, що чим більше їх ревнують, тим сильніше люблять або б'є, значить, любить - це збочення. Ревнощі - хворе відчуття і говорить про невпевненість і низьку самооцінку. Підозрілість "садить" свого друга на ланцюг, щоб у будь-який момент його можна було погладити - це егоїзм.
Любов враховує реальність, закоханість ігнорує її (не помічає її). При справжній любові ви дивитеся на проблеми відкрито і не намагаєтеся применшити їх значення. Люди по справжньому люблять один одного, не ховаються від проблем, а намагаються їх вирішити. Якщо щось загрожує їх відносинам, вони відкрито обговорюють це і намагаються знайти розумний вихід.
Раби закоханості не звертають ніякої уваги на обставини. Не потрібно йти на поводі тимчасових пристрастей. Запам'ятаєте, що якщо ви зустрінете свою справжню любов, то вона від вас нікуди не подінеться - ні через тиждень, ні через місяць, ні через рік.
Уточнення: 9 типів любові
Якщо ви прочитали все вищесказане, і досі не визначили, чи втрапили ви в кохання, чи в закоханість, можливо, вам стане в пригоді класифікація британських вчених. Вони, як відомо, віками не полишають спроб скласти ясну і повну класифікацію людських взаємин загалом і взаємин чоловіка і жінки зокрема.
Для дослідження відібрали 34 жінки і 16 чоловіків, яких попросили підтвердити або спростувати 60 тверджень, що стосуються взаємин статей. В результаті психологи склали нову типологію любові, яка включає 9 видів.
"Я хотів знайти спосіб витягнути чужий людський досвід, не вдаючись до прямих питань", - пояснює Саймон Уотс з Nottingham Trent University, один з учених, що проводили дослідження. Йому допомагав Пол Штеннер з University College London.
"У окремих випадках, відповідаючи на пряме питання, людина, навіть якщо сильно хоче, може розповісти тобі все, передавши свій досвід в слова", - пояснюють учені. - "Своїм завданням ми бачили "картографування" держави під назвою любов. Іншими словами, спробували дізнатися, яка погода в цій державі сьогодні".
Результати дослідження опубліковані в журналі British Journal of Social Psychology. Звіт викладений на 23 сторінках.
Як це буває:
1. "Доросла любов". Включає взаємну довіру, визнання і підтримку.
2. "Стріла Купідона". Описує пари, охоплені сліпою пристрастю (такі як Антоній і Клеопатра).
3. Любов гедонізму. Коли для людини головне - одержувати швидкоплинну насолоду, тема багатьох фільмів Голівуду.
4. Любов як єднання людей. Характеризує відносини, в основі яких лежать романтичні відчуття.
5. Деміфологізована любов (любов без ілюзій). Коли партнери вважають, що для підтримки відносин потрібно працювати над собою, проявляти терпіння і йти на компроміс.
6. Любов як емоційна пригода. Веде до психологічної перебудови особистості. Прикладом може служити досвід Бриджіт Джонс.
Перехідні типи
7. Від "стріли Купідона" до ролевих взаємин, які виникають під тиском суспільних норм - досвід пари з відомого англійського фільму Девіда Ліна "Коротка зустріч" (Brief Encounter).
8. Від "стріли Купідона" до близької дружби.
9. "Сполучені посудини" - любов, при якій дві люди стають єдиними цілим (один може закінчити фразу іншого).

Немає коментарів:

Дописати коментар