клас - це сім'я

клас - це сім'я
Наше майбутнє у наших руках!

середа, 14 грудня 2016 р.

Зимові застуди. Що ми знаємо про ГРЗ, ГРВІ та грип?

Це повинен знати кожен!
Практично всі ГРЗ (гострі респіраторні захворювання), в тому числі і ГРВІ, на певних стадіях протікання захворювання супроводжуються кашлем. Про нього, мабуть, варто сказати окремо. Кашльовий рефлекс виникає через те, що відбувається подразнення рецепторів слизових оболонок дихальних шляхів. Це цілком фізіологічний акт, за допомогою якого людина позбувається від мокротиння, яке скупчується. 
Як побороти кашель?



Будьте грамотні в лікуванні респіраторних захворювань. Правильна тактика під час застуди вбереже вас від ускладнень.
Щорічно сотні мільйонів людей на планеті хворіють тими чи іншими респіраторними захворюваннями. ГРЗ, ГРВІ та грип — ось, що ми чуємо, коли лікарі кажуть про звичну для нас застуду. Давайте ж докладніше розберемося, що собою представляє кожне зі згаданих захворювань. У чому подібність, а в чому принципова відмінність? 
Отже, ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) — це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусами, бактеріями та іншими інфекційними агентами. Передається ГРЗ повітряно-крапельним і / або контактно-побутовим способом. У разі, коли у хворого присутня бактеріальна інфекція, при лікуванні часто потрібні антибіотики.
ГРВІ (гостре респіраторне вірусне захворювання) — це різновид ГРЗ, проте це група респіраторних захворювань, які викликаються тільки різними вірусами (віруси грипу, парагрипу, риновіруси, аденовіруси і реовіруси).
Грип є одним з різновидів ГРВІ (гострих респіраторних вірусних захворювань), який викликається безпосередньо вірусом грипу. Тому не варто всі ГРЗ і ГРВІ плутати з грипом. 
Як правило, лікарі ставлять діагноз грип, коли на підставі зданих аналізів це підтверджує лабораторний висновок. На підставі первинного огляду та опитування зазвичай лікар не може бути впевнений, що збудник захворювання — саме вірус грипу (їх теж буває кілька видів) і найчастіше ставить більш загальний діагноз ГРВІ, якщо ж лікар припускає, що крім вірусної інфекції присутня ще й бактеріальна, діагноз в цьому випадку звучить як ГРЗ. Грип зазвичай відрізняється у своїй симптоматиці різким підвищенням температури, часто вище 38 С, м’язовими болями, однак практично відсутні такі симптоми, як нежить, першіння в горлі, переноситься він важко, а також небезпечний ускладненнями. 
Якщо ви захворіли, то перше, що вам потрібно зробити — це взяти лікарняний і залишитися вдома. Прийшовши на роботу, ви можете заразити багатьох людей у ​​громадському транспорті, а також своїх колег. 
Рекомендується прийом великої кількості пиття (не менше 2 л на день). Це можуть бути різні чаї, морси, відвар шипшини, компоти. Рясне пиття допомагає організму швидше позбутися від токсинів, які утворюються, як продукт життєдіяльності вірусів. 
Якщо у вас піднялася температура, то не поспішайте її збивати! Підвищуючи температуру, організм мобілізує специфічні білкові комплекси (інтерферони) на боротьбу з вірусом. Тому температуру до 38 градусів лікарі не рекомендують збивати. Так ви тільки ослабите свій організм. 
Боротися з вірусом можна за допомогою спеціальних противірусних засобів, а також лікарських препаратів, що підвищують імунний захист (імуномодулятори). Не рекомендується прийом антибіотиків при грипі чи ГРВІ, так як вони на віруси не діють, тому для лікування є даремними і лише додатково послаблять організм. Прийом антибіотиків рекомендується тільки при наявності бактеріальної інфекції і лише за призначенням лікаря. Саме лікар правильно підбере потрібний антибіотик і необхідну схему лікування. Експериментуючи з лікуванням антибіотиками самостійно ви можете ще більше нашкодити організму і отримати зовсім не бажані наслідки. 
На жаль, рясним питтям і прийомом вищезазначених засобів з кашлем не впоратися. А боротися з кашлем потрібно, так як вчасно не вилікуваний кашель може перерости в хронічний бронхіт, або можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як пневмонія. 
Тому лікарі в схему лікування ГРЗ обов’язково включають препарати для лікування кашлю. Чим раніше ви впораєтеся з кашлем, тим менше проблем він доставить вашому організму в майбутньому. 
Лікувати кашель можна за допомогою народних засобів. Гаряче молоко з медом і маслом, а також спеціальні трав’яні збори мають позитивну дію. Однак лікування народними засобами, як правило, триває довго, і з його допомогою не завжди можна домогтися бажаного ефекту. Тому, щоб не ризикувати здоров’ям і можливими наслідками, додатково рекомендується використовувати лікарські препарати від кашлю.

З дитинства знайоме слово «грип» сприймається нами як щось само собою зрозуміле: мовляв, кожна дитина знає основні симптоми захворювання і зможе відрізнити його від інших недуг. Але на ділі виходить інакше ...

Трохи історії 
Існує гіпотеза, що назва хвороби дало російське слово «хрип» (характерний звук , видаваний під час нездужання). Пізніше, в середині XVIII століття, воно потрапило до Європи, а потім було вдруге запозичене нашими співвітчизниками з французької мови - від "grippe". Імовірно вірус існує дуже давно, однак, історію епідемій почали ретельно фіксувати лише з кінця XIX століття.

... і теорії 
Найбільш схильні до захворювання діти і літні люди, а також люди з ослабленим імунітетом і з хронічними захворюваннями серця і легенів. Збудником грипу є вірус, який під мікроскопом виглядає як маленький кульку з шипами: всередині знаходиться молекула РНК, а зверху білки. Відомо три види вірусу (А, В і С), які постійно змінюються - на сьогоднішній день виділяють вже більше двох тисяч різних варіантів. Така сумна різноманітність призводить до того, що «розпізнати» хвороба не завжди просто.

Основні симптоми 
Тим не Проте, існує кілька загальних рис, характерних для грипу. Оскільки вірус розмножується дуже швидко, то хвороби властиво «різке» початок: іноді хворий може з точністю до години визначити «початок» нездужання. Друга особливість - стрімке підвищення температури, яка, як правило, підскакує до 39-40 ° С (іноді вище) і тримається протягом декількох днів. Захворювання має явно виражені ознаки загальної інтоксикації організму: типові запаморочення, різь в очах і їх почервоніння, сильний озноб, потовиділення, ломота то всім тілі, біль у м'язах і суглобах.

Профілактика 
Класична форма профілактики грипу - щорічна вакцинація. Найбільший ефект забезпечує щеплення, зроблена до початку епідемії, оскільки імунітет до вірусу виробляється приблизно протягом 14 днів. Однак саме в цьому і полягає складність: все залежить від того, наскільки точно вдалося припустити, який варіант вірусу буде поширюватися в цьому сезоні.

Інший спосіб - прийом вітамінних комплексів і специфічних препаратів, які стимулюють імунну систему і підвищують опірність організму до захворювання. Прекрасно рекомендують себе комплексні засоби, що поєднують в собі відразу кілька компонентів для стимулювання імунної системи. Приміром, до складу Терафлю Імуно входять вітамін С, ехінацея і цинк, які помітно зміцнюють захисні сили організму і допомагають запобігти захворюванню. А неспецифічні профілактичні заходи зводяться до носіння марлевих пов'язок/масок, часті вологі прибирання в приміщенні і провітрювання.

Лікування 
Традиційно при грипі прийнято використовувати противірусні препарати, але їх дієвість залежить від того, як рано було розпочато їх прийом. Якщо ранні стадії хвороби упущені, лікування може виявитися неефективним. В іншому ж використовуються симптоматичні засоби - жарознижуючі (застосовуються при температурі вище 38,5 ° С), мокроторазжіжающіе і відхаркувальні (при сухому і вологому кашлі), назальні (при нежиті і закладеності носа), а також протиалергічні препарати, які знижують проникність судин і знімають набряклість слизових, покращуючи загальний стан хворого.

Ускладнення 
Безумовно, грип небезпечний своїми ускладненнями. Серед них такі серйозні нездужання, як трахеїт, бронхіт, пневмонія, синусити, отити, а також менінгіт, вірусний енцефаліт та ін Більшість з цих захворювань потребують специфічної терапії, при якій, як правило, використовуються антибактеріальні препарати. Крім того, негативними наслідками можуть бути ускладнення на серце та інші внутрішні органи, захворювання яких передували або супроводжували грипу. У таких випадках кваліфікована медична допомога життєво необхідна. Але всіх цих ускладнень цілком можна уникнути, якщо чітко і своєчасно виконувати розпорядження лікаря під час лікування грипу.

PS Коли маєш уявлення про хворобу, то можеш адекватно оцінити ступінь її небезпеки. Не ризикуйте своїм здоров'ям! І при виникненні перших ознак нездужання звертайтеся до лікаря. 

MegaSite.In.UA

вівторок, 13 грудня 2016 р.

Як встигати в школі

Успішне навчання в школі є хорошим фундаментом для майбутньої кар'єри і самостійного життя. В дитинстві деякі підлітки іноді цього не усвідомлюють повною мірою і починають погано вчитися. Іншим же буває просто не вистачає часу на навчання через безліч різних причин. У кожному разі, одного разу вам доведеться отримати атестат з вашими оцінками, і набагато краще, якщо вони будуть позитивними.
Інструкція
1
Щоб встигати в школі сплануйте свій час. Складіть приблизний розпорядок дня, коли робити домашнє завдання, а коли займатися іншими справами. Правильний розподіл часу допоможе встигати робити куди найбільше, ніж раніше.
2
Намагайтеся завжди попередньо готуватися до всіх контрольних та іспитів. Ті учні, які частіше повторюють пройдений матеріал - набагато краще здають тести, та інші завдання для перевірки знань.
3
Якщо в вашому щоденнику будуть позитивні відмітки, вчителі частіше будуть підтягувати вас, давати можливість доповнити відповідь, можливо навіть робити якісь поблажки. Так часто робиться, щоб не псувати учневі атестат. Для цього покажіть свій інтерес до навчання (хоча б, створіть видимість), нехай у вас буде не все виходити, хороші оцінки будуть ставити частіше.
4
Намагайтеся не потрапляти в конфліктні ситуації з однокласниками. Подібна атмосфера заважає продуктивній навчанні. Тому або знайдіть шлях до вирішення конфліктів, помирившись, або справа може дійти зміни класу або школи (що іноді є навіть хорошим варіантом розвитку подій).
5
Для успішного навчання запишіться в різні гуртки, беріть участь в культурному і громадському житті школи. Вчителі люблять активних учнів, і роблять їм знижку в навчанні, враховуючи їх зайнятість в подібних справах.
Зверніть увагу
Списування є порушенням навчальної етики та мало допомагає в придбанні нових знань. Однак, якщо це єдиний можливий варіант здачі контрольної - можете використовувати і його. Знання можна підтягнути, а оцінки в атестаті змінити не можна.


Скільки вихідних на Новий рік 2017 в Україні

Вихідні на Новий рік 2017 в Україні: дізнайся, як відпочиваємо на новорічні свята

Вихідні на Новий рік 2017 найкраще спланувати заздалегідь, і редакція tochka.net допоможе тобі в цьому питанні. Дізнайся, скільки і в які дні українці відпочивають на Новорічні свята у 2017 році.
Ця інформація буде корисна всім людям, охочим заздалегідь продумати, як найцікавіше і найяскравіше організувати вихідні на Новий рік 2017 в Україні, домовитися з друзями, а також придбати путівки, забронювати місця в готелях і квитки на транспорт.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Які вихідні дні на Новий рік 2017

Отже, Новий рік 2017, який прийде під знаком вогняного Півня, ми зустрічаємо в ніч із суботи 31 грудня на неділю 1 січня і святкуємо цю знаменну подію протягом цілих трьох вихідних днів до самого понеділка, 2 січня.
Чому понеділок теж вихідний? Новий рік, 1 січня є державним святом. За законодавством, у разі збігу вихідного дня із державним святом він переноситься на понеділок. І оскільки святковий день 1 січня 2017 року припадає на неділю, то він переноситься на понеділок, 2 січня.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Взагалі січень 2017 року багатий на вихідні дні. Крім традиційних вихідних субот і неділь, яких у січні 2017 налічується 9, в календарі у українців буде ще два офіційних святкових дня - 1 і 7 січня, на честь Нового року і Різдва Христового. Ці свята переносяться на 2 і 9 січня відповідно. Разом у січні 2017 року виходить 11 офіційних неробочих днів.
Як показує багаторічна практика, багато робочих днів, що випадають між святковими, переносять на інший час, наприклад, на наступні суботи, в результаті чого вихідних днів виходить іще більше. І компанії самі вправі вирішувати, які рекомендовані урядом дні зробити вихідними для своїх працівників. Таким чином, українці отримують невеликі зимові канікули і з чистою совістю можуть продовжувати святкувати Новий рік 2017 і супутні йому свята.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Новорічні свята 2017: як відпочивають учні України
Передбачається, що, відповідно до рекомендацій міністерства освіти, в навчальних закладах майбутні новорічні канікули 2016-2017 року у дітей стартують з суботи, 24 грудня 2016 року, і триватимуть 17 днів, до понеділка, 9 січня 2017 року.

Диктанти для державної підсумкової атестації з української мови, що проводитиметься в 9 класі

Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)

У добірці запропоновано тексти для державної підсумкової атестації, яка проводитиметься в 9 класі у формі диктанту. Вони охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах. За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.
Тексти диктантів відповідають мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання. Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: «Мальовнича Україна», «Достойники», «Цікавинки звідусіль», «Літературні скарби», «Народні звичаї та обряди», «Мова», «Непересічні особистості», «Природа» та «Світ захоплень». Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.
Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України відповідно до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови у 2016 році. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.
МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА
ДОСТОЙНИКИ
МОВА
ПРИРОДА
ЛІТЕРАТУРНІ СКАРБИ
НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ
ЦІКАВИНКИ ЗВІДУСІЛЬ
НЕПЕРЕСІЧНІ ОСОБИСТОСТІ
СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ
Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України у відповідності до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.